Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

19.09.2017

Maska algowa do twarzy Bioamare z rumiankiem

Bardzo lubię oczyszczające maseczki na twarz, które jednocześnie delikatnie nawilżają skórę. Co jakiś czas testuję kolejne kosmetyki, nie lubię ograniczać się do jednego produktu. Kilka miesięcy temu trafiłam w Tesco na półkę z kosmetykami naturalnymi i wybrałam dla siebie maskę algową Bioamare z rumiankiem do cery naczynkowej. Jak się sprawdziła? Zapraszam do recenzji.


Maska do twarzy doskonale rozjaśnia i wygładza skórę, potęgując efekt „wspaniałej twarzy”. Olejek rumiankowy naturalnie regeneruje i rozjaśnia powstałe przebarwienia. Ekstrakt z borówki opóźnia proces starzenia się skóry, dzięki temu możemy cieszyć się piękną młodą cerą.

Cena: 16,99 zł / 42 g

Skład: Diatomaceous Earth, Algin, Calcium Sulfate Hydrate, Tetrasodium Pyrophosphate, Sodium Ascorbate,
Maltodextrin, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract, Ormenis Multicaulis Oil.


            Maska mieści się w plastikowym, odkręcanym słoiczku. Sam produkt ma konsystencję proszku. Producent zaleca rozrobić 20 g proszku z 60 g wody. Ja wsypywałam do miseczki 2-3 łyżeczki maski i dolewałam wody „na oko”. Maseczka powinna być gęsta, by nie spływała z twarzy. Należy też nałożyć nieco grubszą, jednolitą warstwę, wtedy ładnie odrywa się od skóry - jak to maseczka peel off. Przy cieńszych warstwach łatwiej zmyć maseczkę niż ją ściągnąć. Proszku spokojnie wystarczy na kilka użyć, 4, może nawet 5. W zależności, czy nakładacie ją też na dekolt - ja czasami tak robiłam.
            Maseczka ma specyficzny algowy zapach. Nie jestem jego wielbicielką, ale znoszę go, tym bardziej, że warto. Dlaczego? Skóra po zdjęciu maseczki jest delikatnie oczyszczona. Wygląda na gładką i pełną plasku. Koloryt jest świetnie wyrównany, zaczerwienienia znikają, a buzia jest taka delikatna jakby porcelanowa. Dla mnie to naprawdę świetny efekt. Szkoda tylko, że nie jest zbyt trwały – następnego dnia nie jest aż tak dobrze widoczny, ale tak to już chyba musi być.

została mi końcówka maseczki, przez co nałożyłam troszkę za cienką warstwę :D

Ja tą maską jestem zachwycona i chętnie sięgnę po kolejne opakowanie.


Znacie maski algowe Bioamare? Jakie maseczki lubicie?