Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

20.12.2015

Maseczka do twarzy z kompleksem algowym BingoSpaMaskę zakupiłam przy okazji zakupów w sklepie BingoSpa TUTAJ za pół ceny. Normalnie kosztuje 10,90 zł, więc nie jest to wygórowana cena. Ale czy warto? 


Opis producenta
Maseczka algowa do twarzy BingoSpa zawiera kompleks algowy z pięciu najefektywniejszych alg i kolagen.
Algi morskie zawierają proteiny, polisacharydy, polifenole, lipidy, witaminy oraz mikro i makroelementy. Zawierają także chlorofil, chinony, fitosterole i poliaminy. Ze względu na zawartość witamin z grupy B, które biorą udział w metabolizmie tłuszczy i białek, algi wykazują zdolność odnowy naskórka. Zawarte w nich witaminy E i C oraz ß-karoten wykazują działanie antyrodnikowe, wzmacniają ściany naczyń, aktywizują procesy zachodzące w skórze, poprawiają jej koloryt. Algi są także cennym źródłem białek, zawierających takie aminokwasy, jak alanina, aspargina, glicyna, lizyna, seryna. Związki te występują w naturalnym czynniku nawilżającym, będącym składnikiem warstwy rogowej i nadającym skórze odpowiednie nawilżenie.
Maseczka BingoSpa stworzona została z ekstraktu alg Ascophyllum, Spirulina, Nori, Laminaria i Morszczyn.
            Dzięki bogactwu odżywczych i kondycjonujących składników zawartych w algach morskich skóra jest zregenerowana, dotleniona i nawilżona, równomiernie zostają wygładzone zmarszczki. Cera nabiera promiennego wyglądu.Skład

Woda
Gliceryna - hydrofilowa substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotor przenikania - ułatwia w ten sposób transport innych substancji w głąb skóry.
Wyciąg z morszczyna pęcherzykowatego
Wyciąg z alg zielenica - wyraźnie zwiększa spoistość i sprężystość naskórka, odbudowuje i regeneruje aktywności kolagenu i elastyny, przeciwdziała ich degradacji. Stymuluje komunikację między naskórkiem a skórą właściwą. Zapobiega wiotczeniu skóry, utrzymuje elastyczność i jędrność na poziomie skóry młodej. Wygładza, pomaga zredukować zmarszczki i chroni przed fotostarzeniem.
Wyciąg z alg z rodzaju Porphyra Umbilicalis - substancja hydrofilowa tworzy na powierzchni skóry film, który wiąże wodę i wpływa na odpowiednie nawilżenie. Kondycjonuje skórę i włosy, zmiękcza i wygładza.
Wyciąg  z undarii pierzastodzielnej
Wyciąg z alg lithothamnium
Wyciąg z alg kamienno-czerwonych
Kolagen jest odpowiedzialny za utrzymywanie wody w naskórku, dzięki czemu go nawilża, a także kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza
TEA - usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry
Acrylates/Steareth-20 Methacrylate Copolymer - tworzy ochronny, stabilny film na skórze
Karbomer – zagęstnik
Glikol propylenowy – substancja nawilżająca i konserwująca
Zapachy - kilka z nich znajduje się na liście potencjalnych alergenów
Metyloparaben, etyloparaben,  itd. - uniemożliwiają rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu

Moja opinia
              Maseczkę dostajemy w poręcznym, plastikowym pojemniczków o pojemności 120 g.
           Maska ma konsystencję żelu, jest bezbarwna i łatwo rozprowadza się po twarzy. Pachnie trochę morsko. Chwilę po nałożeniu czuję dziwne pieczenie na całej twarzy, zdecydowanie nieprzyjemnie. Na szczęście po minucie mija i jakby z każdym kolejnym użyciem jest słabsze. Maska nie spływa z twarzy, po pewnym czasie zasycha.
            Producent zaleca zmyć maskę po 15 minutach, tak też robię. Zaraz po myciu cera może być lekko zaczerwieniona, ale później skóra jest odpowiednio nawilżona i wygładzona. Nie zauważyłam natomiast żadnego efektu oczyszczenia.
            Maska jest wydajna, ale niewiele zdziałała na mojej cerze. A używałam jej 2-3 razy w tygodniu przez dwa miesiące. Na pewno nie kupię jej ponownie.
            Po maskę można sięgnąć, jeśli lubicie się z kosmetykami, które w składzie mają algi.