Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

18.09.2016

Typy włosów - znasz już swój typ?Zgłębiając tajniki pielęgnacji włosów, natknęłam się na pewną klasyfikację włosów. Osobiście nie uważam, aby informacja o typie włosów była nam niezbędna do życia, ale myślę, że jako taka ciekawostka może się kiedyś przydać. Więc zrobiłam krótkie podsumowanie o typach włosów, na które Was teraz zapraszam.


1 – WŁOSY PROSTE

Wśród włosów prostych rozróżniamy trzy podgrupy, ale biorąc pod uwagę gęstość i grubość włosów, a nie ich prostość. I w ten sposób mamy:

 1A – są to włosy proste i bardzo cienkie. W dotyku często przypominają włosy dziecka. Obwód kucyka nie przekracza 7 cm. Włosy te są najczęściej zdrowe i nisko porowate. Nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Nie plączą się i nie puszą, ale leżą płasko przy głowie. Łatwo je przeciążyć odżywkami.

1B – to włosy średniej grubości. Mają większą objętość i trudniej je obciążyć odżywkami. Mimo to nie lubią bogatej pielęgnacji.


1C  to włosy grube i ciężkie, u nas spotykane raczej rzadko. Posiadają je najczęściej Azjatki.


2 – Włosy falowane


Według tej klasyfikacji wszystkie włosy, które bez stylizacji nawet lekko się wywijają przy końcach, należy zaliczyć do włosów falowanych.

2A – to bardzo delikatne fale, czasem trudno je zauważyć. Przypominają rozciągniętą literę „S”. Poddają się stylizacji do włosów prostych oraz kręconych. Mają tendencję do puszenia. Zazwyczaj leżą płasko przy głowie, a fale zaczynają się poniżej ramion – za wyjątkiem baby hair. Są to włosy delikatne i podatne na zniszczenia.


2B – to fale zygzaki, które łatwiej rozpoznać. Bliżej im do litery „Z”. Jak każde fale mają tendencję do puszenia. Są nieco grubsze i bardziej szorstkie w dotyku niż włosy 2A.

2C – włosy pomiędzy falami a lokami. Włosy bliżej głowy mogą tworzyć fale, a przy końcówkach nawet spirale. Odróżnia je trwalszy skręt od innych fal. Są bardziej szorstkie, grubsze i przeważnie suche.3 – WŁOSY KRĘCONE3A – luźne loki. Włosy są cienkiej lub średniej grubości. Loki przypominają grube spirale i są podatne na stylizacje. Mokre mogą być proste, wysychając dopiero się kręcą.

 3B – dość ciasne loki, trudniejsze do stylizacji. Są raczej grube i ciężkie.3C – drobne i gęste korkociągi na całej długości.
4 – WŁOSY SUPEŁKOWEWłosy przypominają supełki lub dredy. Najczęściej takie włosy posiadają rdzenni mieszkańcy Afryki oraz Australi i ich potomkowie.4A – bardzo ciasno skręcone spirale, dość cienkie i delikatne włosy, matowe i bez połysku.
4B – włosy zwinięte bardziej w zygzaki, grubsze i bardziej kruche.


4C – wyglądają niemal jak 4B, ale skręt jest ciaśniejszy i mniej zdefiniowany.Jak myślicie: do której kategorii zaliczają się Wasze włosy?

Sama nie do końca wiem, jak określić swoje włosy. Bez stylizacji wyglądają jak 2b, ale przy dobrej pielęgnacji są jak 2c lub nawet 3a, z tym że włosy są gęste, raczej szorstkie i suche z natury.https://www.facebook.com/AnnKa-o-kosmetykach-1975303366029028/https://www.instagram.com/annka_o_kosmetykach/