Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

06.06.2016

Spa dla włosów #16 – po skróceniu, z siemieniem lnianym

Jakiś czas temu wspominałam, że mam zamiar znacznie ściąć włosy. W zeszłym tygodniu tak też zrobiłam. Skróciłam włosy z 60,5 cm do 35 cm. Zależało mi głównie na pozbyciu się zniszczonych, wcześniej farbowanych włosów. Włosy odżyły, ale na końcówkach wciąż mam resztki farby. Ciągle przyzwyczajam się do krótszych włosów i na razie mogę stwierdzić, że znacznie łatwiej o nie zadbać następnego dnia po myciu. Reaktywacja falo-loków jest znacznie łatwiejsza. Co nie znaczy, że nie zamierzam wracać do poprzedniej długości. Dalej będę próbować przyśpieszyć swój porost i póki co kontynuuję suplementację skrzypokrzywą.
            W każdym razie zapraszam na kolejne Spa dla włosów. Tym razem użyłam:

Mycie: Balsam myjący Sylveco
Maska: Kallos Caviar
Stylizacja: Żel z siemienia lnianego


Włosy umyłam balsamem myjącym Sylveco, którego próbkę dostałam podczas jednych z zakupów. Balsam fajnie się pienił, miał lejącą konsystencję i dziwny zapach. Na odciśnięte z nadmiaru wody włosy nałożyłam maskę Kallos Caviar, którego odlewkę udało mi się wygrać. Po 20 minutach spłukałam włosy letnią wodą, odcisnęłam i wgniotłam w nie porcję żelu lnianego. Byłam ciekawa, jak spisze się on na moich krótszych włosach.

Efekt?

Włosy są nawilżone i sprężyste. Ładnie się falują, ale nie puszą się przy tym. Skręt nie jest tak wyraźny jak po żelu Syoss, ale nie jest też zły. Następnym razem muszę spróbować olejowania na glutka.

W cieniu prawie nie widać resztek po farbie na dole.Za to w promieniach słońca już tak. Jeszcze trochę czasu minie nim pozbędę się tej części włosów.A jak tam Wasze włosy po weekendzie? Lubicie używać siemienia lnianego?

Pozdrawiam,
AnnKa
 


Przypominam, że możecie śledzić mój profil na Facebooku i Instagramie:
 
https://www.facebook.com/AnnKa-o-kosmetykach-1975303366029028/https://www.instagram.com/annka_o_kosmetykach/